Filipiny styczeń 2019

Filipiny 2019

Filipiny to archipelag wysp! W tym roku planujemy polecieć na jedną z najpiękniejszych i najciekawszych pod względem biologicznych wysp – Malapascuę. To niewielka wysepka, na której nie znajdziecie żadnej sieciowej restauracji, bankomatu ani tez dróg czy samochodów!

Słynie ona z podwodnego płaskowyżu Monad Shoal, jednego z bardzo nielicznych miejsc na świecie, w których można zaobserwować rekiny kosogony. Te wspaniałe zwierzęta większość swojego dnia spędzają bowiem na głębokościach rzędu 400 metrów, tymczasem tu wypływają do stacji czyszczących by tuż przed świtem dać się obserwować płetwonurkom.

Nocujemy w niskim, znajdującym się tuż przy plaży hotelu, w dwuosobowych, klimatyzowanych pokojach, natomiast na nurkowania, które w tych regionach wykonuje się z łodzi – popłyniemy z bazą Evolution Diving, którą nasza przewodniczka zna dobrze od lat. Okoliczne miejsca nurkowe słyną przede wszystkim z bajecznie kolorowych miękkich koralowców tworzących ogromne, falujące w wodzie dywany. To fantastyczne miejsce dla nurków o dowolnym stopniu zaawansowania! Jest to także raj dla miłośników macro, zobaczyć bowiem można takie stworzenia, jak ćmy morskie, karłowate koniki morskie i inne zapierające dech w piersiach mikroskopijnej wielkości stworzonka. Od rekinów aż po maleńkie ośmiorniczki – nikt nie może tu narzekać na nudę!

W planach mamy też dłuższe nurkowe wypady na takie miejsca jak Gato Island, słynne z biegnącego pod wyspą tunelu, w którym lubią sypiać rekiny i kryć się węże morskie, a także wyspę Kalanggaman, piaszczysta łachę, która pod wodą kryje ogromną ścianę spadającą kilkaset metrów w dół, a także na wrak promu pasażerskiego zatopionego rzez tajfun – Dona Marylin. Jeśli dopisze nam szczęście, to popłyniemy także na Kimud Shoal, przy którym lubią kręcić się rekiny młoty.

Dodatkowo, udamy się także na nocne nurkowanie, by obserwować jak o zmierzchu na gody wypływają mandaryny wspaniałe, niewielkie i bajecznie kolorowe rybki które wykonują przepiękny taniec w wodzie.

Łącznie 7 dni nurkowych i 15 nurkowań!

Termin: 10 – 24 stycznia.

Koszt: 9000 zł

Koszt obejmuje:

Przelot na trasie Warszawa – Cebu i Cebu – Warszawa (ok 3200zł)

15 nurkowań

Dzienne opłaty za nurkowanie w parku narodowym

Wejście do parku na wyspie Kalanggaman

14 noclegów w 3 gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem

Transfer Cebu – Malapascua – Cebu

Opiekę polskiego przewodnika instruktora nurkowania

Koszt nie obejmuje:

Ubezpieczenia nurkowego

Wypożyczenia sprzętu

Wycieczek fakultatywnych

Wyżywienia i napojów

Komentarze