O nas

Daria Dobrowolska

Jestem instruktorką nurkowania.Daria Boruta, instruktorka nurkowania w klubie Calypso

Swoje nurkowe i zawodowe doświadczenie zbierałam nie tyko w chłodnych, polskich wodach, ale też pracując na łodziach pływających po najpiękniejszych i najsłynniejszych miejscach nurkowych. Od tropikalnych wód otaczających Filipiny i Tajlandię, poprzez nieco chłodniejsze, lecz nie mniej pięknie wody Morza Śródziemnego aż do dalekiej północy Szkocji, do Scapa Flow, gdzie zaprowadziła mnie miłość do nurkowania wrakowego. Mam na koncie parę tysięcy nurkowań i kilkuset wyszkolonych nurków pochodzących z różnych stron świata.

Szkolę na większość poziomów i specjalizacji rekreacyjnych, w nurkowaniu technicznym także do poziomu Normoxix Trimix, Advanced Wreck. Moją nurkową miłością od wielu lat niezmiennie pozostają jaskinie, prowadzę też szkolenia do poziomów Full Cave włącznie. 

Nurkowanie nierozerwalnie wiąże się dla mnie z podróżami, dlatego poświęcam wiele czasu i wysiłku w projektowanie wyjazdów, na których będziecie mogli zobaczyć coś więcej i przeżyć naprawdę wyjątkowe chwile.

Jestem też współautorką  podręczników do nurkowania IDF. Możecie je kupić i przeczytać TUTAJ. 

Sebastian Dobrowolski

Nasz niezastąpiony Course Director IDF, który zabierze Was w największe głębiny i do najniezwyklejszych jaskiń.

Nurkował i podróżował po różnych regionach świata – Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, pół roku spędził też za polem podbiegunowym gdzie przepływające humbaki były na porządku dziennym, a latem nigdy nie zapadała noc. Przez wiele lat brał także udział w akcjach eksploracyjnych na Bałkanach.

Szkoli na wszystkie poziomy rekreacyjne (także na maski pełnotwarzowe i skutery) oraz techniczne, także na poziomach instruktorskich, do poziomów Full Trimix i Expedition Cave Instructor Trainer.

W trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń wykorzystuje ogromne, 20-letnie doświadczenie nurkowe (w tym 10 lat w nurkowaniu w jaskiniach) aby zapewnić jak najwyższy poziom i bezpieczeństwo. Z jego wiedzy korzystamy tworząc nasze unikalne wyprawy jaskiniowe i planując wszystkie niekonwencjonalne projekty.

Prywatnie uwielbia podróże do miejsc, w których wciąż widok turysty jest dla mieszkańców zaskoczeniem, a loty czarterowe nie są na porządku dziennym.

Oaza spokoju i ocean cierpliwości nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Współautor podręczników do nurkowania IDF, które znajdziecie w linku powyżej.