Nurkowanie jaskiniowe na Bałkanach

Wróciliśmy! Nurkowanie jaskiniowe na Bałkanach nas urzekło i chcemy podzielić się wrażeniami

Dla niektórych z nas był to kolejny powrót do ukochanego miejsca i raju dla bardziej wymagających i spragnionych nowych wrażeń nurków jaskiniowych! Zrobiliśmy ponad 6000 kilometrów, przejechaliśmy przez 6 krajów, zwiedzieliśmy kilka mniej lub bardziej znanych jaskiń i wróciliśmy gotowy by się z wami podzielić wrażeniami i zdjęciami! Przywiodły nas tu nie tylko piękne okoliczności przyrody, kuchnia i klimat, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie naszego przewodnika, który pokazał nam bliskie sercu odkrycia. 
Na terenie krajów bałkańskich od wielu lat toczyły się różne jaskiniowe akcje eksploracyjne, w które zaangażowanych było bardzo wielu nurków, w tym nasz kierownik wyprawy, Sebastian. Dzięki niemu mogliśmy na tej wyprawe zanurkować w mało znanych i niewątpliwie bardzo pięknych miejscach. Nurkowanie jaskiniowe na Bałkanach to świetna przygoda, która jednak wymaga od uczestników przynajmniej dobrej kondycji fizycznej. Czasami trzeba przenieść sprzęt nurkowy nieco dalej lub dotrzeć do ukrytej w górskim zboczu groty, w której znajduje się wywierzysko. 

Nurkowanie jaskiniowe na Bałkanach okiem kamery z fantastyczną, bałkańską muzyką w tle możecie oglądać już w naszym dziale WYPRAWY, a tu na zachętę mała galeria zdjęć z powierzchni.

 

Komentarze