10 powodów, dla których warto nurkować

Nurkowanie jest formą rekreacji, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Chociaż niektórzy wciąż uznają nurkowanie za sport ekstremalny, to w rzeczywistości jest to aktywność dostępna praktycznie dla każdego! Nie musisz być komandosem! Nurkować mogą zarówno dzieci, jak i dorośli, wystarczy dobry stan zdrowia i podstawowa umiejętność pływania.
Dlaczego warto spróbować?

1. Ponad 70% naszej planety pokryte jest wodą! Czy chcesz ograniczać swoje możliwości do 30%, skoro możesz sięgnąć po więcej i poznać zupełnie nowy świat?

2. Możesz obcować ze wspaniałą, podwodną przyrodą, zobaczyć zwierzęta takie jak żółwie, delfiny, ośmiornice czy też manty w ich nauralnym środowisku.

3. Możesz nurkować niemalże wszędzie na świecie! W jeziorach, morzach, zalanych kamieniołomach, a nawet rzekach. Pod wodą przyjemnie spędzisz czas zarówno na wakacjach w cieplych krajach, jak i nad polskim jeziorem. Poza przyrodą czekać Cię może też spotkanie z historią pod postacią wraków. Warto jest nurkować w różnych miejscach, by poznawac coraz to nowsze miejsca i doświadczać nowych rzeczy. 

4. Poznasz nowych, ciekawych ludzi. Nurkowie tworzą wyjątkową spoleczność, która pomaga sobie na całym świecie. Z takich znajomości tworzą się przyjaźnie, które łączą ludzi z całego świata.

5. Nurkowanie jest odpowiednie dla całej rodziny! Istnieją specjalne zajęcia dla dzieci, a górny limit wiekowy praktycznie nie istnieje! Starsza młodzież może z Wami nurkować na wakacjach.

6. W wodzie poczujesz się jak kosmonaci w stanie nieważkości. Warto nurkować dla tego niesamowitego uczucia lekkości!

7. Zadbasz o swoje zdrowie i kondycję. Wielu nurków zyskuje dodatkowa motywację, żeby na codzień dbać o swoją formę czy też uczęszczać na basen. Zamiast spędzać czas w domu lub zamkniętych pomieszczeniach, spędzisz wiele godzin na świeżym powietrzu.

8. Zyskasz nową pasję, która może przerodzić się w sposób na życie. Kurs nurkowania daje młodym ludziom dodatkowe punkty przy naborze do straży pożarnej lub policji. Instruktorzy nurkowania pracują w wielu przepięknych miejscach na całym świecie, spędzając długie miesiące tam, gdzie inni pragną dostać się chociaż na tydzień.

9. Możesz nurkować przez cały rok! Nie ma złej pogody, a pod wodą nigdy nie pada deszcz. Nurkować możesz zarówno w nagrzanych od letniego słońca jeziorach, wciąż ciepłej jesiennej wodzie bałtyckiego morza czy też w zimnej wodzie pod lodem.

10. Oddychanie pod wodą to moc godna superbohatera! Któż z nas nie chciałby im zostać? To już ostatni z powodów, dla których warto nurkować!

Zachęceni? Zapiszcie się na kurs Open Water Diver!

Open Water Diver

Komentarze